نکات اساسی در هنگام خرید دیگ بخار

دیگ بخار فولاد آرین

در هنگام خرید دیگ بخار نکات زیادی وجود دارد که باید به آنها دقت کرد چون در بیشتر مواقع به دلیل عدم اطلاعات کافی شما از دیگ بخار ، فروشندگان از این مسئله سو استفاده میکنند که باعث ایجاد خسارت یا زیان برای شما میشود.
هنگام خرید دیگ بخار به نکات زیر توجه کنید:
تولید زیر نظر بازرس فنی:
مشخص است که بدنه و ساختمان یک دیگ بخار باید از فلز و مواد با استحکام خیلی بالا تولید شود این مسئله و پس از ان فرآیند تولید باید تحت کنترل و نظارت باشد ولی کنترل و نظارتی که معتبر باشد بر همین اساس نقش شرکت بازرسی و مراحل بازرسی اهمیت بسیار زیادی دارد.
چه چیزهایی توسط تیم بازرس های فنی سازمان استاندارد کنترل می شود:
نقشه فنی طراحی شده
نوع فولاد و مواد اولیه استفاده شده
برشکاری، نورد و مونتاژ
جوشکاری های انجام شده و نوع جوش ها
تست فشار با آب
سوال اساسی: آیا میتوان به این بازرس های استاندارد اعتماد کرد؟
در واقع همیشه احتمال آن وجود دارد توسط افرادی که به دنبال سود بیشتر و نوعی دزدی هستند با برخی از بازرس ها و یا همکاران و کارمندان استاندارد هماهنگی های خاصی انجام داده تا در نظارت و کنترل سهل انگاری شود.
ولی چون شرکت های بازرسی فنی توسط سازمان تایید شده و مسئول میباشند در کنار آن ممیزی هایی که توسط کارشناسان اداره با آنها صورت میگیرد باعث میشود تا خیلی از سهل انگاری ها در تولید و بازرسی رخ ندهد.
طبق قانون استاندارد ملی به شماره 4231 ، مشتریان میتوانند نسبت به انتخاب شرکت بازرسی و فنی مورد نظر خود اقدام نمایند. همچنین در صنایع فولاد آرین به خاطر احترام به نظر مشتری و مشتری مداری شرکت ، مشتری های دیگ بخار میتوانند در زمان خرید از فولاد آرین تقاضا نماید که خودشان یا نماینده ایشان در مراحل بازرسی حضور داشته باشند و از نحوه صحیح امور بازرسان و کارگران شرکت اطمینان پیدا کنند. البته این به این معنا نیست که مشتریان میتوانند در امور فنی و تولید دخالت داشته باشند بلکه بیشتر جنبه نظارت و کنترل بر فرآیندهای بازرسی فنی و کیفیت کار انجام شده توسط شرکت میباشد.
بعد از اتمام کار شرکت فولاد آرین پلاک و گواهینامه رسمی بازرسی را تقدیم شما خواهد نمود.
متاسفانه طی پرسش میدانی مدیران فروش شرکت فولاد آرین مشاهده میشود که امروزه بسیاری از تولید کنندگان غیر مجاز ، دیگ های بخار را با کیفیت بسیار پایین تری میسازند و یا با استفاده از تجهیزات نامناسب دیگ های بیکیفت تولید و تحویل مشتری میدهند و مشتریان نیز فقط به دلیل قیمت پایین تر و یا شرایط خاص اقدام به خرید می نمایند.

مخازن تحت فشار فولاد آرین-قسمت دوم
مخازن تحت فشار فولاد آرین-قسمت دوم
مخازن تحت فشار فولاد آرین – قسمت اول
مخازن تحت فشار فولاد آرین – قسمت اول
ویژگی های دیگ های آب داغ فولاد آرین
ویژگی های دیگ های آب داغ فولاد آرین
دیگ آب داغ فولاد آرین
دیگ آب داغ فولاد آرین
چرا دیگ روغن داغ فولاد آرین؟
چرا دیگ روغن داغ فولاد آرین؟
دیگ های آب گرم فولاد آرین را بیشتر بشناسیم
دیگ های آب گرم فولاد آرین را بیشتر بشناسیم
دی اریتور ها چه وضایفی دارند؟
دی اریتور ها چه وضایفی دارند؟
نظر شما در مورد این مطلب چیست؟
  1. متاسفانه در حال حاظر امکان نظر دهی برای این مطلب غیر فعال میباشد در صورت نیاز میتوانید با پشتیبانی در تماس باشید یا از قسمت چت آنلاین اقدام کنید.